BÜSAN OSB 5.Sokak No:29 Karatay/Konyasismak iletişim 0332 236 97 15

Yakıt Çekvalfi

Yakıt Çekvalfi Yakıt çekvalfi hakkında bilgi vermeden önce, çekvalfin ne olduğu konusunda bazı noktalara değinmek istiyoruz. 
Sadece tek yöndeki akışa müsaade eden, akış ketsini kapayan ve diğer yöndeki akışa yol vermeyen ürünlerdir. Genel olarak hidrolik sistemlerde oldukça fazla kullanılmaktadır. Akışın tek yönde gitmesini sağlamaktadır. 

Yakıt Çekvalfi Nedir? 

Yakıt çekvalfi ürünleri, boruların boşalmasını önleyen son derece önemli parçalardı. Bunun dışında, depoların taşınması konusunda da yardımcı olmaktadır. Genel olarak ölçüleri 10 mm ila 12 mm arasındadır. 
Yakıt çekvalfi ürünleri, yakıt borularına eklenmektedir. Yakıtın sadece tek taraftan akmasına izin vermektedir. Örnek vermek gerekirse, hatların boşaltılması konusunda önleyici bir görevi bulunmaktadır. Çekvalfler, bütün yakıt türleri için kullanılabilmektedir.  

Yakıt Çekvalfi Ne İşe Yaramaktadır? 

Yakıt çekvalfi, yukarıda da bahsettiğimiz gibi, akışın tek yönde olmasını sağlamaktadır. Çalıma sistemi, tek konik bir parça ile sağlanmaktadır. Çalışma sistemini genel olarak bisiklet ya da otomobillerde olan siboplara benzetmemiz mümkündür. Bisikletin tekerini şişirmek istediğinizde, havanın geçişine izin verilmektedir. Fakat şişirdiğinizde havanın dışarıya çıkması engellenir. Burada duran bilya, çek valf görevi görmektedir. Eğer siz bilyayı içeri itersiniz dışarıya hava kaçacaktır. 

Hidrolik çekvalf sistemleri de aynı şekilde çalışmaktadır. Kapaklı, yaylı ya da bilyalı sistemlerdeki en temel amaç, tek yönlü geçiştir. Akışkan yöndeki madde rahat bir şekilde geçmektedir. Ters yönden gelen madde ise geçememektedir. Buna müsaade etmeyen sistemi, çek valf oluşturmaktadır.  

Yakıt Çekvalfi Fiyatı 

Çekvalfin fiyatları hakkında bilgi vermeden önce, görevlerinden bahsedebiliriz. LPG dönüşümünde, ya da sadece benzin geri dönüşünün karbüratör üzerinden yapıldığı sistemlerde tercih edilmektedir. Depoya doğru olan akışa izin verilmektedir. Depodan gelecek olan akışı engellemektedir. Eğer bu sistem kullanılmazsa, motor, LPG sistemi çalışırken, karbüratör sistemine benzinin kaçmasına sebep olur. Bu sebeple de araçlar düzenli bir şekilde çalışmaz. Birinci ya da ikinci sistemlerde kullanılmamaktadır.  

Yakıt çekvalf fiyatları her bütçeye uygun bir şekildedir. Dilediğiniz renkteki çekvalf yakıt ürünlerini en uygun fiyatlardan satın alabilir, ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Ürünler genel olarak plastikten üretilmedir.

Dizel, Otomotiv yedek parça ürünlerinden en çok arananlar

bosch enjektör memesi, okuma 1140 denso enjektör valf, okuma 1050 siemens enjektör memesi, okuma 916 delphi enjektör memesi, okuma 901 dizel pompa aparatları, okuma 855 yakıt çekvalfi, okuma 846 dizel pompa ekipmanları, okuma 828 piezo enjektör yedek parçaları, okuma 822 çelik yakıt çekvalfi, okuma 821 yakıt pompası contaları, okuma 810 tazyik sibobu, okuma 806 mercedes axor birim pompa valfi, okuma 801 enjektör tutucusu, okuma 786 commonrail enjektör geri dönüş plastikleri, okuma 779 delphi commonrail enjektör , okuma 775 zexel enjektör memesi, okuma 767 yakıt transfer pompası, okuma 738 bakır pul, okuma 733 birim enjektör, okuma 728 çekvalf, okuma 722 stanadyne enjektör memesi, okuma 721 yakıt pompası pistonları, okuma 719 siemens commonrail enjektör , okuma 712 tandem (vakum) pompa tamir takımları, okuma 712 enjektör memesi, okuma 712 el otomatiği, okuma 710 yakıt pompası gaz kolları, okuma 700 dizel enjektör, okuma 697 enjektör plastikleri, okuma 696 dizel pompa anahtar ve mengeneleri, okuma 695 enjektör pulu, okuma 694 commonrail enjektör ayar şimi, okuma 692 denso commonrail enjektör , okuma 689 yakıt pompası elemanları, okuma 686 yakıt hortum setleri, okuma 685 denso enjektör memesi, okuma 679 yakıt pompası elaman, okuma 678 enjektör boruları, okuma 675 birim enjektör yedek parça, okuma 675 commonrail enjektör yedek parça, okuma 674 bosch commonrail enjektör , okuma 674 yakıt rakorları, okuma 674 commonrail enjektör , okuma 667 alüminyum yakıt çekvalfi, okuma 665 yakıt pompası selenoidleri, okuma 659
SDSSismak OtomotivSitemapGoogle xhtml css alexa